Trenérství

V pubertě jsem se začala věnovat bojovým sportům, které byly roky mou srdcovou záležitostí. Během let jsem několikrát dosáhla na titul mistryně republiky nebo se umístila na evropských turnajích.

K pohybu jsem tedy měla po většinu svého života velmi blízko. Po pár letech na vysoké škole technického zaměření jsem si uvědomila, že práce převážně vsedě by byla mou psychickou i fyzickou zkázou. V té době jsem se stále věnovala bojovým sportům, trochu posilovala a snila o tom, že jednou vyskočím na hrazdu a bez vnějších známek únavy udělám několik striktních shybů. :-D O cvičení jsem tehdy neměla moc teoretických znalostí. Přišel tedy první kurz s akreditací. Musím říct, že po jeho absolvování mi došlo, že jsem opravdu na samém začátku a že mě čeká dlouhá, vlastně nejspíš nikdy nekončící cesta studia, pokusů, úvah atd. Od té doby uplynulo několik let praxe, dílčích kurzů a seminářů, samostudia a testování vlastních pohybových schopností.

Troufám si tvrdit, že mi prošlo a stále prochází pod rukama desítky spokojených klientů, kterým se snažím pomoci na jejich osobní cestě, jak nejlépe dovedu. Mezi mé klienty patří lidé různých věkových skupin s různými přáními. Vedle budování formy „do plavek“ se snažím v tréninku vždy zohledňovat zdraví a pohyblivost klienta. Součástí mých hodin jsou tedy vedle klasického posilování i cvičení zaměřená na dýchání, kloubní mobilitu, pohybové hry a celkové zlepšování pohybových dovedností. Mám obrovskou radost, pokud pomohu klientovi naučit se nový prvek, o kterém třeba ani nevěděl, že ho může zvládnout, nebo když klienta po pár týdnech cvičení přestanou bolet záda, když mi klientka z porodnice napíše, že si myslí, že na její bezproblémový porod mělo vliv naše cvičení apod. Tohle jsou přesně důvody, proč se věnuji „práci“ trenéra. Jsem šťastná, když mohu pomoci lidem zlepšit kvalitu jejich života a nemusí to být vždycky jen o úbytku hmotnosti.

Vedle trenérské praxe se věnuji i výživovému poradenství. Pokud chceme, aby naše tělo a mysl pracovaly co nejefektivněji, je třeba dbát na to, jakým způsobem se stravujeme. Jídelníčky nejsou postaveny pouze na hodnotě kalorického příjmu a poměru makroživin, což je ve většině případů zoufale málo. S klientem vždy pečlivě proberu zdravotní stav, životní styl, předcházející stravovací režimy atd. Na základě těchto informací sestavím návod s konkrétními příklady, který mu pomůže s výběrem a kombinací potravin během dne. Snažím se, aby klient vždy pochopil pravidla, kterými se řídit, a nebyl odkázaný na striktní kombinace a vážení potravin, které v praxi většinou stejně nefunguje moc dlouho.

Sport

Z bojových sportů a umění jsem vyzkoušela klasické japonské jiu jitsu, kickbox, thaibox a brazilské jiu jitsu, ve kterém přišly největší úspěchy a kterému jsem se věnovala nejdelší dobu. Brazilské jiu jitsu by se dalo stručně popsat jako boj na zemi. Po tom, kdy se s oponentem dostanete na zem (strhem, či hodem), se snažíte provést páku, škrcení nebo zaujmout bodovanou pozici, záleží na pravidlech. Úplně nejlépe se mi pak dařilo ve variantě no gi – perete se namísto v kimonu pouze v rashguardu a legínách nebo trenkách, styl je tak více silový. Časem jsem získala titul mistryně České republiky nebo se umístila na evropských turnajích. Poslední roky u mě bojové sporty téměř nahradila kalistenika – tedy cvičení s vlastní vahou. Zamilovala jsem se do gymnastických kruhů, hrazdy a prvků na zemi. Mám vždycky ohromnou radost, když si vytyčím nějakou výzvu a časem daný prvek zvládnu. Cvičení pro mě nebylo nikdy pouze o estetice, ale spíš o sebepřekonání, dovednostech a radosti z pohybu. Nejdůležitější je pro mě pocit, že mé tělo je silné, funkční a dává mi možnost realizovat všechny možné skopičiny, které si zamanu.

Recenze

Zakoupila jsem dva online balíčky - ve formě s vlastní váhou a začátečnický program do posilovny pro ženy. Oba jsou perfektně vypracované, srozumitelné a hezky vysvětlené. Určitě doporučuji všem začátečníkům 🙂
Renata T.
Skvělá trenérka, úžasný člověk! Každá hodina je originální, individuální přístup je samozřejmostí! Kačka má neuvěřitelnou trpělivost i s naprostými "dřevy" (jako jsem třeba já ) a vše moc hezky vysvětlí. Po pár lekcích se mi zlepšila bolest zad, která mě dlouhodobě trápila. Díky Katce vím, na co si při cvičení dávat pozor, na co se soustředit a hlavně - konečně vím PROČ. Rozhodně doporučuji!
Nikola L.
S Katkou chodím cvičit už přes dva roky a každý trénink byl super. Katka je vždycky perfektně připravená, dbá na to, aby každý pohyb byl precizní, a dokáže nakopnout, aby člověk řádně zamakal, i když zrovna strašně trpí . Umí trénink přizpůsobit aktuálním/dlouhodobým zraněním, a taky jsme spolu na jedničku zvládly cvičení v těhotenství a postpartum návrat do kondice. Takže ženy, v tomto jednoznačná volba, neumím si za sebe představit lepší přístup. Zároveň je to neskutečně trpělivá slečna a chodí vždycky s úsměvem. DOPORUČUJU!!!!
Zuzana K.
Super tréninky přesně na míru! Vřele doporučuji! 💪💪
Anežka Č.
jasná první volba skvělá trenérka a jedinečná osobnost 🙂
Klára K.
Skvělá trenérka, osobní a jedinečný přístup 🙂
Veronika P.
Katka mi pomohla jak správně začít cvičit. Má bohaté zkušenosti a vědomosti. Vždy detailně vysvětlí každý cvik a jeho účinky. Přesně ví, které cviky nejlépe zabírají na problémové partie. Já jsem měl problémy s vyhřezlou plotýnkou a díky ní a jejím cvikům u mě problémy ustaly. Svojí práci rozumí, dělá jí s radostí a vřele doporučuji každému !
Vlasta R.
Katku znám původně jako svoji spolužačku. Proto jsem věděl při výběru osobního trenéra, že jeji zodpovědnej přístup ke studiu se promítne i do tréninku. Po první hodině cvičení, kde proběhla diagnostika těla a mobility, jsem věděl, že jsem se nezmýlil. Při každém tréninku zodpovědně kontrolovala techniku i správné držení těla. Aktivně řešila mé problémy s bederní páteří a naslouchala každému sebemenšímu problému, na jejichž základech upravovala trénink. V neposlední řadě je i velmi příjemnou společnicí a trénink tak příjemně uteče. Za mě velké doporučení!
Michal S.
Proč cvičím s Katkou? Mám spoustu důvodů. 1. Opravdu dobře si s ní zacvičím. 2. Je spolehlivá, na čem se domluvíme, to platí. 3. Při přípravě tréninku bere ohled na mé zdravotní limity. 4. Je komunikativní, inteligentní a vtipná, takže si nejen zacvičím, ale ještě se navíc dobře pobavím. Díky tomu všemu se na každé cvičení s Katkou moc těším.
Jolana J.

Certifikáty